מאמרים

פגישה עם חוקר ביטוח

"שלום, כאן עמוס חוקר תאונות מטעם חברת הביטוח ספינקס. מתי אוכל לפגוש אותך לחצי שעה לדבר על מה שקרה לך עם רנו סקניק לפני שלושה חודשים בהרצליה?" המשפט הזה הוא משפט הפתיחה של חוקרי תאונות או חוקרים בכלל מטעם חברות הביטוח. על פי רוב, חברות הביטוח הגדולות נענות לתביעה של הלקוח שלהן ומאפשרות לו לתקן את הרכב על פי סעיפי הפוליסה שעליה חתם, כמובן שלאחר השתתפות עצמית. לעיתים, משהו בתביעה מקפיץ את הפיוז לאיזה חתם או בכיר אחר במארג הניהולי של החברה והוא מחליט להפעיל חוקר שיבדוק אם יש משהו בסרחון שעולה באפו. זה אולי הסכומים שמתבקשות החברות לשלם עבור התיקון, זה אולי משהו אחר בעלילה, אבל איזה שהוא נתח מבין התביעות, מופנה לחוקרי הביטוח.
הונאות ביטוח בנושאי תאונות הן דבר נדיר למדי, מדוע? אם התאונה היא פשוטה, עלות התיקון תסתכם בכמה אלפי שקלים, סכומים שחברות הביטוח לועסות ויורקות בלי להתייחס, רק תקציב פרסום בגוגל מידי יום עולה להם כמה עשרות אלפי שקלים. אם הנזק הוא נזק עצום אשר מוערך בכמה עשרות אלפי שקלים ואף למעלה מזה, סביר שהוא נגרם על ידי תאונת משמעותית ואת זה אף אחד לא יכול לזייף.
יחד עם זאת קיימות תופעות של הונאת ביטוח ואת זה רוצות חברות הביטוח לתפוס ולנקוט כנגד הנוכלים ביד הקשה ביותר שרק ניתן, כולל מעורבות משטרתית וכמובןשישכחו מכיסוי הנזק.

המשך מאמר